ASTROLOJİ

KOÇ

21 Mart – 20 Nisan

Koç Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Ateş

Rengi:  Kırmızı

Şanslı günü:   Salı

Kıymetli Metali:   Demir, çelik

Kıymetli Taşı:   Elmas

Yönetici gezegeni:   Mars

Nitelik:   Öncü

Uğurlu Taşı:   Yakut

Uğurlu Sayıları:   1, 9

Tarot kartı:   İmparator

Güçlü yönleri:  Dürüst, cesur, girişimci, özgüvenli, tutkulu, kararlı, lider, hevesli, maceracı, çocuksu heyecan.

Zayıf yönleri:   Agresif, aceleci, sabırsız, huysuz, dengesiz, inatçı, kararsız.

Tanımlayan söz:   Kendimi arıyorum.

Koç Kadını:

       Aşırı kıskanç ve bağımsızlıklarına düşkün olurlar. Bu kişiler oldukça çekici ve etkileyicidirler. Otoriterdirler. İsteklerini gerçekleştirme konusunda engel tanımazlar. Aynı zamanda cüretkardırlar. Koç kadınları rekabetçi bir doğaya sahip olduklarından sürekli onlara meydan okuyabilecek bir partnere ihtiyaç duyabilirler. Bu yüzden tek düze, hareketten yoksun ilişkilerde kendilerini boğulmuş hissedebilirler. Eğer Venüs de Koç burcundaysa, aşkı bir savaş alanı olarak görme eğilimlileri vardır. Aşk onlar için tutkuyla yanan bir ateştir ve son derece fiziksel de olabilir.

       Koç fazlasıyla erkil bir burç olduğu için bu burcun kadınları kendi dişiliklerini ya da annelik duygularını göstermekte zorlanabilirler. Hareketsiz, atıl ya da amaçsız kişilerden hoşlanmaz. Bir eş ya da anne olarak bile, kendine ait bir savaşı olmalıdır. Hemcinslerine göre çok daha açık ve dolambaçsızdır. Bu özellikleri ile o özellikle evle bağlı kalmak istemeyecek ve kendisini kariyere ya da ev dışındaki bir amaca, örneğin bu sosyal bir faaliyet de olabilir.

Koç Erkeği:

      Kendinden emindir, en azından emin gözükmek istemektedir. Eğer karşılarındaki kadın korunma ihtiyacı içerisinde ve sürekli olarak partneri tarafından yönlendirilmek ihtiyacında ise, Koç erkeği mükemmel bir eş olabilir. Bununla birlikte aşırı örneklerde maço eğilimler de ortaya koyabilir ve baskıcı da olabilir.

      Sabırsız, hemen harekete geçmek isteyen, eğlenceli ve canlı bir karakterdir. Eğer öfke ve huzursuzlukla harekete geçiyorsa, ilişkilerinde kırıcı olabilir ve sosyal olmakta zorlanabilir. Koç erkekleri sözlerinin geçmesini isteyen ve eğer haritalarında fazla ateş ögesi de varsa, oldukça egosantrik partnerler olabilirler. Onların ayaklarını yere bastıracak sağlam ve sabırlı partnerlere ihtiyaçları olduğu gerçeğini görmezden geldikleri sürece, pek çok ilişki tüketebilirler. Erken yaşta evlenmek onların büyük bir risk getirir. Çocuksu enerjilerinin olgunlaşması zaman alacaktır.

       Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır.Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister. Spora düşkünlükleri ile tanınırlar.

Başa Dön

BOĞA

21 Nisan – 20 Mayıs

Boğa Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Toprak

Rengi:   Yeşil, bej, kahverengi, pastel mavi, lila

Şanslı günü:   Cuma

Kıymetli Metali:   Bakır

Kıymetli Taşı:   Topaz

Yönetici gezegeni:   Venüs

Nitelik:   Sabit

Uğurlu Taşı:   Zümrüt

Uğurlu Sayıları:   6, 4

Tarot kartı:   İmparatoriçe

Güçlü yönleri:   Sabırlı, yaratıcı, estetik, romantik, düşünceli, gurme, arkadaş canlısı, dayanma gücü yüksek, iradeli, estetik zevkleri gelişmiş, sezgileri güçlü, verimli.

Zayıf yönleri:   Sabit fikirli, keyfine düşkün, tembel, aşırı sahiplenicilik, bağımlı yapıya sahip.

Tanımlayan söz:   Kendimi sahip olduklarımda arıyorum.

Boğa Kadını:

       Boğa kadını dişilik özelliklerini güçlü bir biçimde yansıtır. İlgili gezegen Venüs onlara yuvarlak hatlar, sessiz ama çekici bir albeni ve tensel hazlar verir. Haritalarında Venüs’leri güçlü olan Boğa kadınları güzel olmaya, giyime ve rahatlığa, konfora önem verirler. Bu bakımdan Boğa kadını erkekler için, ideal, uyumlu dişi figürü gibi görünürler. Sadıktır ve aynı kararlılığı ve huzuru karşısından da bekler. Güvenliğe önem vermesi nedeniyle ilişkilerinde para ve güç dolaylı yoldan da olsa önem kazanır. Boğa kadını karşısındakinin güçlü ve gizemli olmasını tercih eder. Güçlü bir ilişkide karşısındakinin onu kıskanması ona gizli bir biçimde keyif verebilir.

       Çalışkandır ve bir işe başladığı zaman sonuna kadar o işi götürür. Boğa burcu kadını maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez. Merhametlidir ve yardımseverdir. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever. Boğa burcu kadını evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almaktan fazlasıyla hoşlanırlar.

Boğa Erkeği:

      Boğa erkekleri son derece fiziksel ve aşka açık kişilerdir ancak ilk planda onları hemen harekete geçirmek için daha fazla çaba sarf etmek gerekebilir. Genel olarak sessiz ama güçlü tiplerdir hatta maço eğilimler de gösterebilirler. Ancak yakın planda bu sert görünümleri yerine yumuşaklık ve huzur yansıtırlar.

       Maddi konularda becerikli tiplerdir. Ağır ağır ama hedefe kitli bir biçimde hareket ederler. Fiziksel görünümlerine önem verirler ve rastgele giyinmek yerine dayanıklı, pratik ama düzgün bir giyinme stilleri vardır. Diğer erkeklere göre renk uyumuna daha fazla özen gösterirler.

       Boğa değişikliklere ve yeniliklere hemen uyum sağlamakta zorlanan bir burç olduğu için, eğer eşi derin ve psikolojik açıdan zorlayıcı bir dönemden geçmekteyse, eş olarak sizi anlamakta zorluk çekebilir ve çok daha yüzeysel düşünebilir. Boğa burcu erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır ve iyi bir babadır. Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. İşlerine fazlasıyla düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar devam ettirir. Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm içindedir,ancak boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır.

       Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından oldukça beğenilir. İlişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakardır. Lüksten ve konfordan fazlasıyla keyif alır. Cömerttir, fakat savurgan değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.

Başa Dön

İKİZLER

21 Mayıs – 21 Haziran

İkizler Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Hava

Rengi:    Sarı, Turuncu

Şanslı günü:    Çarşamba

Kıymetli Metali:   Civa

Kıymetli Taşı:    Turmalin

Yönetici gezegeni:   Merkür

Nitelik:    Değişken (Hareketli)

Uğurlu Taşı:   Akik (Agat)

Uğurlu Sayıları:   5, 9

Tarot kartı:   Aşıklar

Güçlü yönleri:    Uyumlu, Kıvrak zekalı, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, hızlı iletişim kuran, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen, bilgi dolu, meraklı, ticarette yetenekli.

Zayıf yönleri:    Tutarsız, kararsız, fazla konuşkan, abartılı, aldatıcı, değişken, güvenilmez, iki yüzlü, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havalı.

Tanımlayan söz:   Kendimi düşündüklerimde arıyorum.

İkizler Kadını:

       Çok yönlü ve zekâsına güvenen, renkli bir kişiliğe sahip bir kadındır. Muzip tavırları, becerikli, kolay kavrayan ve adapte olabilen yapısı ile özgürlüğüne düşkün bir havası vardır. Bu yüzden ilişkilerinde espri, zekâ ve geniş ufuklar arar. Bu yüzden kendisi gibi meraklı, kültüre ve öğrenmeye değer veren partnerlere doğru çekilir. Karşısındaki kişi onu bilgi ve tecrübesiyle şaşırtabilmeli, sürekli canlı tutabilmelidir.

       İkizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona çok büyük keyif verir. Farklılıktan hoşlanır.İkizler kadını birden fazla işle aynı anda uğraşabilir. Kendisine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır. İlgiden çok hoşlanır ve fazlasıyla iyi niyetlidir. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir partnerdirler.

İkizler Erkeği:

       Şakacı tavırları, bilgi dağarcıkları ile son derece eğlendiricidirler. Üzerinizde baskı kurmadan etkilemeyi severler. Ancak duygusal derinleşme başladığında, onların çocuksu yönlerini daha kolay keşfedebilirsiniz. Duygusal alanda çok kararlı olamazlar, sürekli değişen düşünceleri yüzünden, duygularından da tam olarak emin olamayabilirsiniz.

       İkizler erkeği bir salon adamı olabilir. Çok yönlü düşünen, yaratıcı ve renkli kişiliği ile ilgi odağı olurlar. Sevimlidir. Yaşamda her zaman keşfedilmesi, öğrenilmesi gereken bir gizem olduğuna inanırlar ve böyle yaşarlar. Asla sıkıcı değillerdir.

       Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir. Fakat idare konusunda oldukça zayıftır. Bir konuda derinleşememek gibi bir problemleri vardır. kizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir.

       Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever. İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir. Sürekli hareket halinde olan bir adamdır. Neredeyse sadece beyniyle yaşar. Düşünceler dünyası, yeni bir şeyler öğrenebileceği uğraşlar, okumak, entelektüel tartışmalara girmek ona her zaman çekici gelir.

Başa Dön

YENGEÇ

22 Haziran – 22 Temmuz

Yengeç Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Su

Rengi:   Gümüş, gri, deniz mavisi, beyaz.

Şanslı günü:    Pazartesi

Kıymetli Metali:    Gümüş

Kıymetli Taşı:   Aytaşı, Amber

Yönetici gezegeni:    Ay

Nitelik:    Öncü

Uğurlu Taşı:    İnci

Uğurlu Sayıları:    3, 7

Tarot kartı:   Ay

Güçlü yönleri:    Nazik, hassas, sempatik, merhametli, düş gücü yüksek, analık ve babalık duyguları güçlü, vatansever, ısrarlı, becerikli, iyi bir eş, tutumlu.

Zayıf yönleri:    Aşırı duygusal, duygusal konularda takıntılar, züppe, dağınık, kuşkucu, değişken, kıskanç, zayıf karakterli, kendine acıyan.

Tanımlayan söz:   Kendimi hissettiklerimde arıyorum.

Yengeç Kadını:

       Bir ev kurmak, aile bağlarını güçlendirmek açısından son derece yeteneklidirler. Sessiz olduklarına kanmamalısınız. Zira onlarda hiç beklenmedik bir beceriklilik ve en ince ayrıntılarına kadar olayları analiz eden bir yön söz konusudur.

      İlişkilerinde eşlerini çocukları gibi de görebilirler. Bu yüzden ilişkilerinde bağımlılık önemli bir duruma yol açar. Son derece yaratıcıdırlar. Geniş hayal güçleri, zengin bir duyarlılıkları vardır. Sanatta, romanda, hassasiyet gerektiren konularda başarı onlar için zor değildir fakat kabuğundan çıkmaları için daha fazla cesarete ihtiyaçları olacaktır. Yengeç kadınları halkla ilişkiler, danışmanlar ya da terapistler olarak öne çıkabilirler.

Yengeç Erkeği:

      Kibar karakterdedirler ve duyarlı olmaları onları sevilen ve sempati duyulan bir baba yapabilir. Aşk hayatında ise aşırı karmaşık olmaları, devamlı değişen duygusal yapıları yüzünden onları dengeleyebilecek eşlere ihtiyaçları vardır. Duygusal ilişkilerinde koruyucu olmak isterler ancak çoğu zaman eş yerine güçlü bir annenin kanatları altında kalma isteği onları fazlasıyla çocuksu kılabilir.

      Analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir. Olayları kolaylıkla çözümleyebilir. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara yardımcı olamaya çalışır. Onların zayıf taraflarından faydalanmaya çalışmak yerine onlara destek olmaya çalışır. Yengeç burcu erkeğinin keskin ve pratik bir zekası vardır.

       İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla sadıktır. Yengeç burcu erkekleri paraya çok önem verir, fakat bunun nedeni maddi anlamda kendini güvende hissetme ve yakınlarının zor duruma düşme ihtimaline karşı tedbirli olmak istemesinden kaynaklanır.

       Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır. Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz. Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.

Başa Dön

ASLAN

23 Temmuz – 23 Ağustos

Aslan Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Ateş

Rengi:   Turuncu, Altın Sarısı

Şanslı günü:    Pazar

Kıymetli Metali:    Altın

Kıymetli Taşı:   Kedi gözü, pırlanta, sarı safir.

Yönetici gezegeni:    Güneş

Nitelik:    Sabit

Uğurlu Taşı:    Elmas

Uğurlu Sayıları:    5

Tarot kartı:   Kader Çarkı

Güçlü yönleri:    Cömertlik, üstünlük, iyi organizatörlük, ilham veren, neşe ve enerji katan bir yönü vardır. Güçlü bir dost olabilir.

Zayıf yönleri:    Kendi merkezli düşünmesinden dolayı, kimi zaman ezici davranabilir. Alışkanlıklarına fazla bağlı olması muhafazakârlık getirebilir. Aşırı gururu kibire dönüşerek yıkıcı olabilir. Zevklerinde abartıya kaçması yüzünden kızdırıldığında kabalaşabilir. Her şeyi kişilik çatışmasına dönüştürebilir. .

Tanımlayan söz:    Kendimi ortaya koyduklarımda arıyorum.

Aslan Kadını:

       Aslan burcu kadını mağrur, kendine güvenen , dürüst , cesur ve iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. İnsanları dişiliğinden ziyade sempatik yaklaşımı ve hoş sohbetiyle etkiler. Canlı,enerjik ve neşelidir. Değişik insanlarla tanışmaktan ve onlarla dostluk kurmaktan fazlasıyla zevk alır. Fakat dostluk kurduğu insanları özenle seçmeye gayret eder. Herkesle yakınlaşmaktan hoşlanmaz.

       Aslan burcu kadını cömert ve bir o kadar da savruktur. Kolay kolay para biriktiremez, çünkü süsüne ve giyimine fazlasıyla para harcar. Her şeyin en iyisini sever. Aslan burcu kadını evine bağlı ve eşine sadıktır. Ayrıca çocuklarına da fazlasıyla düşkündür. İçindeki emretme duygusu nedeniyle oldukça sert ve disiplinli bir yapı sergileyebilir.

Aslan Erkeği:

      Aslan erkeği kendine güvenen havasıyla ve dik duruşuyla genellikle çekici bir yapıdadır. Yönetici tarafları fazlasıyla gelişmiştir ancak aşırı durumlarda fazlasıyla buyurgan ve ataerkil özelliklere de sahip olabilir.

       Aslan erkeği büyük değişikliklerden hoşlanmaz ve karşısındaki kişiden de kararlılık bekler. Bu yüzden Onun oldukça muhafazakâr olduğunu da söyleyebiliriz.

       Ateş grubundan olduğu için sinirlendiğinde kızgınlığı patlama şeklinde cereyan eder. Kin tutmaz ve kızgınlığı gelip geçicidir.

       Sadıktır. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen bir baba olur. Aslan burcu erkeği iş konusunda fazlasıyla başarılıdır. Cömerttir, fakat her türlü kötü duruma karşı temkinlidir ve tasarrufu sever.

Başa Dön

BAŞAK

24 Ağustos – 23 Eylül

Başak Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Toprak

Rengi:   Mavi, yeşil tonlar

Şanslı günü:    Çarşamba

Kıymetli Metali:    Civa, Kurşun, Nikel

Kıymetli Taşı:   Sardoniks, mavi safir, yeşim

Yönetici gezegeni:   Merkür

Nitelik:   Değişken (Hareketli)

Uğurlu Taşı:   Meryem taşı

Uğurlu Sayıları:    6

Tarot kartı:   Ermiş

Güçlü yönleri:    Zeki bir araştırmacı, ağırbaşlı ve ciddidirler, becerikli ve çalışkandırlar, analizci, dostluk, dikkatli, usta, cana yakın, temiz ve titizdirler, alçak gönüllü, giyim merakı, hesap kafası, esprili konuşma, iyilikseverdirler.

Zayıf yönleri:    Hastalık hastası, köle ruhlu, kararsız, işgüzar, aceleci, aşırı tenkitçi, aşırı titiz, kolay beğenmez, geleneklere sıkı bağlı, aşırı meraklı.

Tanımlayan söz:   Kendimi hizmet ederek arıyorum.

Başak Kadını:

       İlişkilerinde netlik, mükemmellik ve dürüstlük arayacaktır. Sizden emin olabilmek için, pek fark ettirmeden sorular soracak ve test edici davranacaktır. Başak güven duyduğu zaman son derece verici ve fedakârdır. Hatta ilişkilerinde kendi kurban edecek derecede fedakâr da davranabilir. Yakın beraberliklerinde fazla titiz ve mükemmeliyetçi olmasından dolayı problemler yaşayabilir.

       Titizdir ve en ufak ayrıntılara dikkat eden yapısıyla dikkat çeker. Evcimen yapısıyla evine çocuklarına çok düşkündür. Evine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır. Başak burcu kadını hoş mizacıyla dostları tarafından sevilir ve çok sayıda arkadaşı vardır. Mizah anlayışı oldukça gelişmiştir. Zeki başak burcu kadını sorunları en mantıklı şekilde çözüme ulaştırır. Adalet ve merhamet duygusu fazlasıyla gelişmiştir. İkili ilişkilerde sadık ve anlayışlı bir partner olur. Mükemmeliyetçidir ve ilişkisine sahip çıkar. .

Başak Erkeği:

       İnatçı, titiz,detaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur. Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları sözünü sakınmadan tenkit edebilir. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür.

       Temizlik onun için çok önemlidir. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz. Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar. Biraz sivri dillidir. Tutkulu aşkların kahramanı değildir ve duygularını çok daha kibar ve ince bir biçimde ifade etmek için çalışacaktır. Başak erkeğinden macera beklememelisin.

       Sorumluluk duygusu gelişmiş bir eştir ancak fazla dikkatli olması ya da sizi eleştirmesi aslında kötü niyetinden değil, elinden başka bir şeyin gelmemesindendir. Aşkta aceleci değildir ve seçici davranacaktır. Bu yüzden evlilik için geç bile kalabilir. Mükemelliyetçilik huyundan dolayı onu tanımak kimi zaman güçleşebilir.

Başa Dön

TERAZİ

24 Eylül – 23 Ekim

Terazi Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Toprak

Rengi:   Yeşil, bej, kahverengi, pastel mavi, lila

Şanslı günü:   Cuma

Kıymetli Metali:   Bakır

Kıymetli Taşı:   Topaz

Yönetici gezegeni:   Venüs

Nitelik:   Sabit

Uğurlu Taşı:   Zümrüt

Uğurlu Sayıları:   6, 4

Tarot kartı:   İmparatoriçe

Güçlü yönleri:   Sabırlı, yaratıcı, estetik, romantik, düşünceli, gurme, arkadaş canlısı, dayanma gücü yüksek, iradeli, estetik zevkleri gelişmiş, sezgileri güçlü, verimli.

Zayıf yönleri:   Sabit fikirli, keyfine düşkün, tembel, aşırı sahiplenicilik, bağımlı yapıya sahip.

Tanımlayan söz:   Kendimi sahip olduklarımda arıyorum.

Terazi Kadını:

       Boğa kadını dişilik özelliklerini güçlü bir biçimde yansıtır. İlgili gezegen Venüs onlara yuvarlak hatlar, sessiz ama çekici bir albeni ve tensel hazlar verir. Haritalarında Venüs’leri güçlü olan Boğa kadınları güzel olmaya, giyime ve rahatlığa, konfora önem verirler. Bu bakımdan Boğa kadını erkekler için, ideal, uyumlu dişi figürü gibi görünürler. Sadıktır ve aynı kararlılığı ve huzuru karşısından da bekler. Güvenliğe önem vermesi nedeniyle ilişkilerinde para ve güç dolaylı yoldan da olsa önem kazanır. Boğa kadını karşısındakinin güçlü ve gizemli olmasını tercih eder. Güçlü bir ilişkide karşısındakinin onu kıskanması ona gizli bir biçimde keyif verebilir.

       Çalışkandır ve bir işe başladığı zaman sonuna kadar o işi götürür. Boğa burcu kadını maddi rahatlığa fazlasıyla önem verir. Fakat giriştiği işlerde kendini çok fazla riske atmayı sevmez. Merhametlidir ve yardımseverdir. Boş zamanlarında yemek yapmayı, müzik dinlemeyi ve el sanatlarıyla uğraşmayı sever. Boğa burcu kadını evine düşkündür. Huzursuzluktan hoşlanmaz. Hediye almaktan fazlasıyla hoşlanırlar.

Terazi Erkeği:

      Boğa erkekleri son derece fiziksel ve aşka açık kişilerdir ancak ilk planda onları hemen harekete geçirmek için daha fazla çaba sarf etmek gerekebilir. Genel olarak sessiz ama güçlü tiplerdir hatta maço eğilimler de gösterebilirler. Ancak yakın planda bu sert görünümleri yerine yumuşaklık ve huzur yansıtırlar.

       Maddi konularda becerikli tiplerdir. Ağır ağır ama hedefe kitli bir biçimde hareket ederler. Fiziksel görünümlerine önem verirler ve rastgele giyinmek yerine dayanıklı, pratik ama düzgün bir giyinme stilleri vardır. Diğer erkeklere göre renk uyumuna daha fazla özen gösterirler.

       Boğa değişikliklere ve yeniliklere hemen uyum sağlamakta zorlanan bir burç olduğu için, eğer eşi derin ve psikolojik açıdan zorlayıcı bir dönemden geçmekteyse, eş olarak sizi anlamakta zorluk çekebilir ve çok daha yüzeysel düşünebilir. Boğa burcu erkeği evine bağlıdır ve uyumlu bir eştir. Aynı zamanda çocuklarıyla arasında sıcak bir bağ vardır ve iyi bir babadır. Bir o kadar da sert ve disiplinlidir. İşlerine fazlasıyla düşkündür. Başladığı bir işi sonuna kadar devam ettirir. Fiziksel anlamda yapılı ve sağlıklı bir görünüm içindedir,ancak boyun bölgesi en zayıf bölgesidir. Sağlığına dikkat etmesi gerekir. Çünkü göründüğünden çok daha hassastır.

       Boğa burcu erkeği karşı cins tarafından oldukça beğenilir. İlişkilerinde sadıktır ve her anlamda fedakardır. Lüksten ve konfordan fazlasıyla keyif alır. Cömerttir, fakat savurgan değildir. En sadık dostlar boğa burcu erkeklerinden çıkar.

Başa Dön

AKREP

24 Ekim – 22 Kasım

Akrep Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Su

Rengi:   Koyu kırmızı, bordo, kan rengi, patlıcan moru

Şanslı günü:   Çarşamba

Kıymetli Metali:   Demir

Kıymetli Taşı:   Turkuaz, yılantaşı

Yönetici gezegeni:   Mars , Plüton

Nitelik:   Sabit

Uğurlu Taşı:   Topaz

Uğurlu Sayıları:   2, 4

Tarot kartı:   Ölüm

Güçlü yönleri:   Esnek, cesur, ateşli, inatçı, özverili yol arkadaşı, gerçek dost, duygularını belli etmez, derin kavrayış, sezgi gücü, pişmalık, dayanıklı ve kararlı, başkalarını etkileme gücü.

Zayıf yönleri:   Kıskanç, kinci, acımasız, başkalarının zayıflıklarından beslenen, egoist, dik kafalı, suskun, kuşkucu, alıngan, agresif, gizemli ve çekici.

Tanımlayan söz:   Kendimi arzuladıklarımda arıyorum.

Akrep Kadını:

       Akrep burcu kadını cazibelidir. Hoş bir mizacı vardır, alçak gönüllü ve yumuşak başlı görünmesine karşın bir o kadar da mağrur ve kibirlidir. Kıskançlık akrep burcu kadınının mizacında vardır. Kendisinden üstün olan ya da sahip olamadığı her şeyi kıskanabilir. Dostlukları onun için çok önemlidir. Daima çevresinde nüfuzlu dostları bulunur.

       Yalanı sevmez. Dürüsttür ve dürüstlüğe fazlasıyla önem verir. Gururlu akrep burcu kadını doğru bildiği konularda kesinlikle taviz vermez. Cesurdur ve tuttuğunu koparıncaya kadar çabalamaya devam eder. Başarısızlığı hiçbir şekilde kabul etmez. En olumsuz yönü şüpheci olmasıdır. Herkese karşı garip bir şüphecilikle yaklaşır. Kolay kolay karşı tarafa güvenmez. Her ne kadar mantığıyla hareket etse de içten içe fazlasıyla duygusaldır.

      Akrep burcu kadını yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. İntikam duygusu çok gelişmiştir. Akrep burcu kadını doğal cazibesiyle karşı cinsi fazlasıyla çeker. Bir ilişkide öncelikle sevgi ve saygıya önem verir. Fazlasıyla kıskançtır ve eşini aşırı derecede sahiplenir.

       Akrep burcu kadını aşkla sevdiği bir erkekle ömür boyu mutlu olabilir. İlişkisinde sorumluluk sahibidir. İlişkide genelde çocuk istemez, fakat çocuk sahibi olmuşsa sorumluluk sahibi mükemmel bir anne olacaktır.

Akrep Erkeği:

      Hayatın zevklerine aşırı düşkündür. Özellikle yemeğe, alkollü içeceklere ve cinselliğe karşı zaafı vardır. Akrep burcu erkeği herkese şüpheci tavırlar içindedir. Kimseye güvenmez. Maddiyata çok fazla önem verir. Akrep burcu erkeği tenkit edilmekten hoşlanmaz. Açık sözlü ve güvenilirdir. Dostlarına çok önem verir. Fedakardır.

       Akrep burcu erkeğinin bakışları çok etkilidir.Bakışlarıyla karşı tarafa duygu ve düşüncelerini kolaylıkla ifade edebilir. Çevresindeki insanların kişiliklerini de anlayabilir ve yorumlayabilir. Analiz yeteneği gelişmiştir.

       İkili ilişkilerinde oldukça kıskandır ve eşini aşırı derecede sahiplenir. Eşiyle gurur duymak ister. Evlenmeye karar verdiğinde arzulu, tutkulu, sadık ve eşinin tüm isteklerini yerine getirmeye çalışır. Akrep burcu erkeği iyi bir eş olduğu gibi, çocuklarına karşı da sevecen ve iyi bir baba olacaktır.

Başa Dön

YAY

23 Kasım – 21 Aralık

Yay Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Ateş

Rengi:   Koyu mavi, turkuaz, mor

Şanslı günü:   Perşembe

Kıymetli Metali:   Kalay

Kıymetli Taşı:   Lal

Yönetici gezegeni:   Jüpiter

Nitelik:   Değişken

Uğurlu Taşı:   Topaz

Uğurlu Sayıları:   5, 7

Tarot kartı:   Denge

Güçlü yönleri:   İdealist, mizah anlayışı gelişmiş, sosyal zekası yüksek, özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren.

Zayıf yönleri:   Dağınık, sabırsız, ne istediğini bilmeyen, sıkılgan, aşırı zevk düşkünü, abartılı, kaba ve fanatik, sorumsuz ve savruk.

Tanımlayan söz:   Kendimi yeni ufuklarda arıyorum.

Yay Kadını:

       Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur.

      Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır. Cömert hatta biraz savurgandır. Karşı cinsle olan ilişkisinde öncelikle arkadaşlığa ve dostluğa önem verir. Özgürlüğüne düşkün olan yay kadını kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz.

Yay Erkeği:

      Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır. Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz. Cömertliğiyle tanınan yay burcu erkeği harcamalarında savurganlık sınırını fazlasıyla aşabilir.

       Özgürlüğüne aşırı derecede düşkün olan yay burcu erkeği yalnızlıktan keyif alır, ilişkilerinde kolay kolay bağlanamaz ve evlilikten korkar. Yay burcu erkeği bir kadından hoşlandığı zaman ilgisini yoğun bir biçimde gösterebilir. Fakat daha sonra aradığını bulamadığını anladığında çabucak sıkılıp uzaklaşabilir. Yay burcu erkeği gerçekten severse bağlanır ve evlenmekten korkmaz. Çocuklara düşkündür ve ömür boyu mutlu bir evliliği olacaktır.

Başa Dön

OĞLAK

22 Aralık – 19 Ocak

Oğlak Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Toprak

Rengi:   Koyu yeşil, kahverengi, koyu gri

Şanslı günü:   Cumartesi

Kıymetli Metali:   Kurşun

Kıymetli Taşı:   Kehribar

Yönetici gezegeni:   Satürn

Nitelik:   Öncü

Uğurlu Taşı:   Grena

Uğurlu Sayıları:   2, 8

Tarot kartı:   Şeytan

Güçlü yönleri:   Sorumluluk sahibi, organizatörlük, öz kontrol, yönetici yeteneği, hesap işlerinde iyi, kararlı ve zorluklara dayanıklı.

Zayıf yönleri:    Her zaman her şeyi ben bilirim havası vardır, affedici değildir, realisttir.

Tanımlayan söz:   Kendimi kullandıklarımda arıyorum.

Oğlak Kadını:

       Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüsttür. Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir. Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Maddi konularda öyle tutumludurlar. Bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

       Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler. Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir. Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

Oğlak Erkeği:

      Oğlak burcu erkeği çalışkan,azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Tutumludur ve tasarrufu sever. Soğuk kanlıdır. Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

       Maddi konularda becerikli tiplerdir. Ağır ağır ama hedefe kitli bir biçimde hareket ederler. Fiziksel görünümlerine önem verirler ve rastgele giyinmek yerine dayanıklı, pratik ama düzgün bir giyinme stilleri vardır. Diğer erkeklere göre renk uyumuna daha fazla özen gösterirler.

       Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.

Başa Dön

KOVA ( Kova ile Su Taşıyan "SAKA" )

20 Ocak – 18 Şubat

Kova Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Hava

Rengi:   Menekşe ve gök mavisi

Şanslı günü:   Çarşamba

Kıymetli Metali:   Alüminyum

Kıymetli Taşı:   Akuamarin

Yönetici gezegeni:   Uranüs ve Satürn

Nitelik:   Sabit

Uğurlu Taşı:   Ametist

Uğurlu Sayıları:   1, 7

Tarot kartı:   Yıldız

Güçlü yönleri:   Yaratıcı, bağımsız, insancıl, ileri görüşlü, yenilikçi, objektif, akılcı ve bilimsel.

Zayıf yönleri:   Geleneklere karşı gelen, farklı olmaya çalışan, muhalif, çılgın, tartışmaya meraklı, kendini beğenmiş, kibirli.

Tanımlayan söz:   Kendimi insanlıkta arıyorum.

Kova Kadını:

       Çevresinde aranan ve fikrine önem verilen bir dosttur. Kova burcu kadını akılcı ve sorunlara pratik çözümler bulan yapısıyla güçlü bir karakter çizer. Çalışkandır ve giriştiği her işte başarılı olur.Maddi konularda savurgandır ve düşüncesizce para harcamayı sever. Kova burcu kadını kendisini kısıtlayan beraberliklerden uzak durmayı tercih eder. Kişilik olarak zordur.

       Duygusal anlamda hassastır ve derin hislere sahiptir. Değişikliği ve farklılığı sever. Neşeli ve keyifli bir kişiliği vardır.

Kova Erkeği:

      Çok yönlü oluşu zor anlaşılan bir kişilik sergilemesine neden olur. Hoş ve neşeli kişiliği toplum içinde sevilen bir insan olmasını sağlar. Kova burcu erkeği pratik ve çalışkandır. Kendi işini yapmaktan çok keyif alır. Değişiklikten ve farklılıktan keyif alır. Hareketli yaşantısı onu mutlu ve enerjik kılar. Her anlamda mükemmeliyetçidir ve azla yetinmeyi sevmez. Yeni insanlarla tanışmak ve onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. Hal ve tavırlarıyla beğenilen bir insandır.

       Kova burcu erkeği ikili ilişkilerinde iyi bir arkadaş ve tutkulu bir aşıktır. Akıllı ve kişilikli kadınlardan hoşlanır. Duygusal ve düşünsel yoğunluğunu paylaşabilecek birini ister.

      Kova burcu erkeği hisli ve karşısındakini iyi algılayabilen bir yapıya sahiptir. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Sadık bir eş ve arkadaş ruhlu bir baba olacaktır.

Başa Dön

BALIK

19 Şubat – 20 Mart

Balık Burcunun Genel Özellikleri

Elementi:   Su

Rengi:   Deniz yeşili ve mavi

Şanslı günü:   Perşembe

Kıymetli Metali:    Platin

Kıymetli Taşı:   İnci

Yönetici gezegeni:    Neptün ve Jüpiter

Nitelik:   Değişken

Uğurlu Taşı:   Akuamarin, ay taşı

Uğurlu Sayıları:    2, 6, 7

Tarot kartı:   Ay

Güçlü yönleri:    Fedakâr, ilham ve güçlü inanç sahibi, merhametli, sanatkâr, evcimen, nazik ve kibar, sevgiye düşkünlük.

Zayıf yönleri:    Saf, hayalperest, mücadaleci değil, korkak, kararsız, çekingen, özgüveni düşük.

Tanımlayan söz:   Kendimi fedakârlıklarımda arıyorum.

Balık Kadını:

       Duygusal ve romantiktir. Evcimen ve evine bağlı bir yapısı vardır. Kendini evinde huzurlu ve rahat hisseder. Balık burcu kadınının sezgileri kuvvetlidir. İnce ruhludur ve sanata düşkündür. Toplum içinde neşeli ve hareketli tavırlarıyla dikkati çeker. Giyime ve kuşama , bakımlı olmaya önem verir.

       Balık burcu kadını çekici ve hoş mizacıyla beğenilen bir kadın tipi çizer. Güzel ve zariftir. Aşka önem verir ve duygusal anlamda derin hislere sahiptir. Daima hayalindeki aşka ulaşmak ister. Sevip,sevildiğine inandığı taktirde sadık ve tutkulu bir aşık olacaktır.

Balık Erkeği:

      Balık burcu erkeği nazik, uyumlu,iyimser ve hayalperest yapısıyla dikkati çeker. Umursamaz tavırları olaylardan fazla etkilenmemesine neden olur. Düzenden ve sorumluluk almaktan hoşlanmaz. Başına buyruk yaşamaktan keyif alır. Art niyetli değildir. İnsanlara kolayca güvenir.

      Balık burcu erkeği hayranlık duyduğu kadınlara aşık olur. Duygusal ve anlayışlı bir yapısı vardır. Sevdiği kadını mutlu etmek için türlü romantizm oyunlarına baş vuracaktır. Sanatçı ruhludur ve güzelliğe çok önem verir. Aşk onun için çok önemlidir.

       Balık burcu erkeği kişiliğini ve derin duygularını anlayan biriyle evlenip ömrünün sonuna kadar mutlu olur. Eşine ve çocuklarına düşkün, sadık ve düşünceli olacaktır.

Başa Dön
© 2023 Bilgistation, Tüm Hakları Saklıdır.